IMG eueffr 2024 1
zespol grafika ems

Endermologia LPG

Endermologia LPG cieszy się bardzo dużą popularnością wśród pacjentów, którzy cenią sobie jej skuteczność i szybkość działania. Rezultaty zabiegu są wszechstronne i oddziałują na wszystkie partie ciała, przynosząc pozytywne efekty wizualne i wyraźnie poprawiając urodę. Zabieg endermologii LPG pozwala wymodelować sylwetkę, ponieważ przyspiesza przemianę materii i pobudza proces usuwania komórek tłuszczowych. Złogi tłuszczu zostają rozbite, co aktywuje procesy lipolizy. To jednak nie wszystko, ponieważ endermologia stymuluje krążenie krwi i układ limfatyczny, co skutkuje ujędrnieniem i uelastycznieniem skóry oraz pobudza procesy regeneracyjne czyli produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Przyspiesza także tonizację tkanki skóry. Zabieg pomaga poza tym w pozbyciu się toksyn z organizmu, ogranicza retencję wody i rozluźnia strukturę tkanki łącznej.

Endermologia LPG to doskonała alternatywa dla chirurgicznych metod usuwania tkanki tłuszczowej. Pomaga dodatkowo usunąć szpecące blizny, zwłóknienia i rozstępy. Skóra po zabiegu staje się odmłodzona, ujędrniona i zregenerowana, a obwód ud, bioder czy brzucha wyraźnie się zmniejsza. Efekty zaczynają być widoczne już po trzech zabiegach, wykonywanych przez wykwalifikowanego kosmetologia. Nie wymagają one znieczulenia ani rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg? Wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do zabiegu endermologii LPG jest nadwaga lub uporczywy problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej, nawet pomimo stosowanej diety i treningów. Endermologia LPG rekomendowana jest również dla osób, które zmagają się z cellulitem lub rozstępami albo chcą pozbyć się nieestetycznych blizn. Wskazaniem do zabiegów jest również wcześniej przeprowadzona liposukcja oraz obrzęki lub wiotka skóra biustu i ciała. Zabieg jest nieinwazyjny i w pełni bezpieczny dla organizmu. Nie powinny się na niego jednak decydować osoby z problemami naczyniowo-skórnymi lub chorobami nowotworowymi. Pamiętajmy także, że zabiegu nie wolno wykonywać w tych partiach ciała, na których znajdują się pieprzyki lub stany zapalne. Wszczepione implanty także są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu endermologii. Zabieg endermologii LPG nie wymaga przygotowań ze strony pacjenta, ale każdorazowo poprzedzony jest przeprowadzeniem z nim szczegółowego wywiadu medycznego. Endermologia przeprowadzana jest w specjalnej odzieży zabiegowej endermowear, która pełni funkcję stymulująco-ochronne. Zabieg wykonywany jest przy użyciu głowic masujących. Głowica składa się z dwóch rolek, umieszczonych w hermetycznej osłonie i obracających się w określonym kierunku oraz z odpowiednią prędkością. Wykorzystuje ona podciśnienie, które tworzy fałdę skórną i następnie ją masuje. Fałda skórna jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz oraz ugniatana w różnych kierunkach. Wartość podciśnienia jest dobierana indywidualnie i sterowana komputerowo. Pojedynczy zabieg nie jest bolesny i trwa około 40 minut. Powinien być wykonywany w seriach po 5, 10 lub 20 zabiegów w częstotliwości około 3 zabiegów na tydzień. Po wykonanym zabiegu należy przejść na dietę niskosodową i bogatą w produkty o niskim indeksie glikemicznym, a także uprawiać aktywność fizyczną w celu utrwalenia osiągniętych efektów.