IMG eueffr 2024 1
perfect secret ems grafika glowna

Trening EMS – sposób na wzmocnienie sylwetki

Jak działa trening EMS


W trakcie treningu EMS wykonuje się ćwiczenia statyczne lub dynamiczne. Osoba ćwicząca ma na sobie kamizelkę wyposażoną w elektrody, przez które płyną impulsy elektryczne pobudzające mięśnie. Dzięki temu, podczas treningu EMS można uruchomić wszystkie grupy mięśni ciała. To pozwala na znaczne zwiększenie intensywności ćwiczeń w porównaniu do zwykłego treningu, który trwa tyle samo. Taki rodzaj aktywności jest bezpieczny, ponieważ ryzyko kontuzji zostało zredukowane do minimum. Jest polecany osobom, które z powodów zdrowotnych nie mogą wykonywać standardowych ćwiczeń na siłowni.

Jakie cele można osiągnąć?


Trening EMS pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej, budowę muskulatury i ujędrnienie tkanki łącznej. Można uruchomić mięśnie, których nie jesteśmy w stanie pobudzić żadnym innym treningiem. Elektrostymulacja mięśni wpływa pozytywnie na pobudzenie przemiany materii i podniesienie ogólnej sprawności. Dzięki treningowi można wyrównać różnice w muskulaturze i złagodzić bóle pleców i innych części ciała. Trening z urządzeniem Miha Bodytec pozwala rozładować energię, daje dużo przyjemności i pozwala poczuć ciało. A na koniec czujesz się po prostu dobrze w swojej skórze.

Co daje regularny trening EMS?


Dzięki treningowi EMS masz szansę na szybkie zbudowanie masy mięśniowej poprzez trening całego ciała przy niewielkim nakładzie czasu. Spadek wagi i redukcja tkanki tłuszczowej oraz korzystny wpływ na przemianę materii to kolejne profity, jakie płyną z tego rodzaju ćwiczeń. Trening EMS oddziałuje na mięśnie głębokie, ponadto, wykonywany regularnie wspiera stabilizację centralną mięśni tułowia, dzięki czemu usuwa lub znacznie redukuje przyczynę bólu pleców. Poprawia postawę i ogólne samopoczucie.

Wspomaga trening miednicy przy nietrzymaniu moczu i przy regeneracji organizmu po ciąży. Daje wzrost wytrzymałości, a dzięki temu więcej energii na co dzień.

Jeśli szukasz treningu EMS w Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim lub Rybniku, przyjdź do nas. Znajdziesz tu w pełni wyposażone studio, profesjonalnych trenerów i atmosferę, która sprzyja relaksowi.

20-minutowy trening EMS trenuje równocześnie wszystkie grupy mięśni – ok. 90% całego aparatu mięśniowego.