IMG eueffr

Elektrostymulacja – jej rola podczas treningu

Zastanawiasz się, jaką rolę odgrywa elektrostymulacja mięśni w treningu na urządzeniu Miha Bodytec? Podczas treningów w naszym studiu do Twoich mięśni są emitowane impulsy elektryczne, które intensyfikują ich kurczenie się i rozkurczanie. Dzięki temu ich praca jest bardziej wydajna niż podczas standardowych ćwiczeń. Jeśli interesuje Cię trening wykorzystujący elektrostymulację w Raciborzu lub okolicach, zapraszamy do studia Perfect Secret, w którym wyjaśnimy Ci dokładnie na czym polega trening EMS czyli wykorzystanie impulsów elektrycznych.

Taki rodzaj ćwiczeń jest w pełni bezpieczny i przyjemny. Podczas treningu osoba ćwicząca ma na sobie kamizelkę wyposażoną w elektrody. Za ich pomocą są przesyłane impulsy elektryczne. Dzięki elektrostymulacji jest możliwe pobudzenie wszystkich partii mięśni nawet tych, które bardzo trudno uruchomić podczas tradycyjnego treningu. To sprawia, że możesz w łatwy sposób zbudować muskulaturę, wzmocnić sylwetkę oraz pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia można wykonywać w sposób statyczny lub dynamiczny, dlatego są polecane także osobom po urazach lub z problemami narządów ruchu. Warto zasięgnąć opinii swojego lekarza na temat stosowania impulsów elektrycznych.
Jeśli szukasz skutecznych treningów z elektrostymulacją w Raciborzu, Rybniku lub Wodzisławiu Śląskim, zapraszamy do zarezerwowania terminu w naszym studiu!

Przeciwskazania do Treningu EMS
Choroby, przy których nie można wykonywać ćwiczeń EMS lub można je wykonywać wyłącznie po uzyskaniu zgody lekarza:
padaczka, rozrusznik serca, ciąża, schorzenia wątroby, przepuklina ściany jamy brzusznej lub pachwiny, choroby nowotworowe, ciężkie schorzenia neurologiczne, miażdżyca w zaawansowanym stadium, zaburzenia krążenia tętniczego, gruźlica, cukrzyca, schorzenia z gorączką, ostre infekcje wirusowe i bakteryjne, krwotoki, zaburzenia krążenia tętniczego, ciężkie zaburzenia krążenia, silne skłonności do krwawienia (hemofilia).