IMG eueffr

Sprawdzone sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej

EMS Trening
Witamy na blogu!
3 grudnia, 2019
trening EMS
Elektryczna stymulacja mięśni jako alternatywa dla ćwiczeń tradycyjnych
15 kwietnia, 2020
skutecznie odchudzanie

Jak szybko i skutecznie schudnąć? To pytanie zadaje sobie wielu z nas.

Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana niż się wydaje. Poniżej prezentujemy sposoby na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w szybki i zdrowy sposób.

Dieta przyspieszająca spalanie tkanki tłuszczowej

Zmiana sposobu odżywiania to zazwyczaj pierwsze rozwiązanie, po jakie sięgamy. Niestety, wielu z nas decyduje się po prostu jeść mniej, a w skrajnych przypadkach – nawet głodzić się, by osiągnąć upragnioną wagę. Pamiętajmy jednak, że odmawianie sobie jedzenia zawsze ma negatywny wpływ na zdrowie. Zamiast tego zdecydujmy się na zdrową, zbilansowaną dietę, która przyspieszy odchudzanie.

Podstawą codziennej zdrowej diety jest jedzenie o regularnych porach. Należy jeść w regularnych odstępach czasu. Warto też pamiętać o tym, by na 1-2 godzin przed treningiem zjeść danie zawierające dużo białka i węglowodanów złożonych. Są one dłużej trawione przez organizm, dzięki czemu nie zgłodniejemy podczas ćwiczeń. Węglowodany spowalniają też rozpad tkanki mięśniowej, będziemy więc mieć pewność, że spalamy tłuszcz, a nie mięśnie.

Trening EMS – szybki i skuteczny sposób na redukcję wagi

Trening EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation) to ćwiczenia fizyczne pobudzające mięśnie za pomocą elektrostymulacji. Ta nowoczesna technologia umożliwia spalanie tłuszczu szybciej niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń, co poprawia kondycję ćwiczącego oraz sprawia, że odbudowa masy mięśniowej jest o wiele mniej bolesna.

Jak przebiega trening EMS?

Osoba ćwicząca zakłada specjalną bieliznę treningową, przeznaczoną do treningu EMS, jak również kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na uda i ramiona, w które wszyto elektrody, stymulujące prawie wszystkie grupy mięśniowe. Natężenie impulsu na konkretne mięśnie jest indywidualnie dostosowywane do trenującego i uzależnione od jego kondycji oraz stopnia zaawansowania.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnego urządzenia EMS z Miha Bodytec, czyli tzw. konsoli sterującej – najnowocześniejszej technologii do treningu, stymulujesz jednocześnie aż 90 % partii mięśniowych.

Skutki treningu EMS

Ćwiczenia EMS mają zbawienny wpływ na ogólny stan organizmu. Do najważniejszych skutków można zaliczyć:

  • redukcję tłuszczu,
  • zmniejszenie cellulitu,
  • podwyższenie wytrzymałości mięśniowej i wydolności fizycznej,
  • zmniejszenie bólu stawów i pleców.

Trening EMS to doskonałe rozwiązanie zarówno dla ludzi, którzy dotąd nie mieli do czynienia ze sportem, jak i dla tych, którzy są aktywni fizycznie na co dzień. Ćwiczenia trwają 20 minut, czyli trzy razy krócej niż zwykły trening na siłowni. Oznacza to, że decydując się na ten rodzaj aktywności, nie tylko szybko uzyskamy pięknie wyrzeźbioną sylwetkę, ale też zaoszczędzimy czas. Dzięki temu zmianę odczuwamy już po pierwszym treningu, a efekty są widoczne nawet po  8-12 tygodniach.

Komentarze są wyłączone.