IMG eueffr 2024 1

Elektryczna stymulacja mięśni jako alternatywa dla ćwiczeń tradycyjnych

skutecznie odchudzanie
Sprawdzone sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej
10 stycznia, 2020
akcesoria treningowe
Jak znaleźć motywację do treningu?
30 września, 2020
trening EMS

Wiele osób marzy o szczupłej sylwetce i jędrnej skórze. 

Nie zawsze jednak regularne ćwiczenia sportowe przynoszą oczekiwane efekty. Z tego powodu warto wykorzystać w treningu nowoczesne technologie, które przynoszą szybkie efekty. Dowiedz się, jak działa innowacyjna elektryczna stymulacja mięśni i dlaczego może stanowić skuteczny zamiennik dla tradycyjnych ćwiczeń.

Na czym polega elektryczna stymulacja mięśni?

Elektryczna stymulacja polega na przesłaniu do mięśnia impulsu elektrycznego, który powoduje skurcz. Tym sposobem mięsień pobudzany jest do pracy i spalania energii, powodując likwidację tkanki tłuszczowej. Współcześnie do treningów używa się nowoczesnego sprzętu, jednak technika EMS znana jest już od kilkudziesięciu lat. Powstała w latach 60 XX w. i wkrótce stała się nieodłącznym elementem treningów profesjonalnych sportowców. Elektrostymulacja powoduje pełne skurcze mięśni, dlatego odpowiednio stosowana przynosi lepsze efekty niż fizyczna, samodzielna aktywacja mięśni podczas ćwiczeń. Ponadto elektryczny impuls umożliwia również pobudzenie mięśni, które nie uczestniczą w żadnych działaniach ruchowych, przez co trudno wyćwiczyć je podczas tradycyjnych treningów. Elektryczna stymulacja mięśni pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, a także pobudza przemianę materii. Jest stosowana do rozbudowy tkanki mięśniowej oraz poprawy zwartość mięśni. EMS zwiększa siłę, ujędrnia skórę, oraz stabilizuje mięśnie, poprawiając postawę ciała. Najlepsze efekty uzyskać można, stymulując jednocześnie duże partie mięśni.

Elektryczna stymulacja mięśni – dla kogo?

Elektryczna stymulacja mięśni może być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych ćwiczeń. Jednocześnie może być stosowana jako ich zamiennik, szczególnie dla osób, które nie powinny obciążać stawów i ścięgien. Co więcej, elektrostymulacja przyśpiesza re rekonwalescencję i może być stosowana przy wielu schorzeniach w trakcie rehabilitacji medycznej, np. przy nietrzymaniu moczu czy atrofii mięśniowej.

Komentarze są wyłączone.